ELS Sydney Dil Okulları

ELS Dil Okulları, Amerika, Kanada ve Avustralya’da pek çok şehirde bulunan şubelerinde öğrencilerine dil eğitimi vermektedir. ELS’nin Avustralya Sydney’de bulunan şubesi merkezi konumuyla ve sunduğu programlarıyla oldukça cazip bir seçenektir.

Sydney

Avustralya’nın en popüler şehri olan Sydney kozmopolit yapısı, uzun plajları ve sunduğu rahat yaşamla birlikte öğrencilere doğa, kumsal ve şehir hayatını bir arada sunmaktadır.

Okulun Konumu

Sydney şehir merkezinin tam ortasında konumlanmış olan ELS Sydney, şehrin üç ana tren istasyonuna ve diğer toplu taşıma istasyonlarına, alışveriş merkezlerine ve şehrin önemli merkezlerine yürüme mesafesindedir.

Okulun Donanımı

Tam teknolojik donanımlı sınıflar, ortak öğrenci alanı, 2 adet bilgisayar odası

Konaklama

ELS Sydney’de öğrenciler aile yanı konaklama seçeneğinin yanı sıra öğrenci yurdunda konaklama seçeneğine de sahiptirler. Öğrenciler talepleri doğrultusunda çift ya da tek kişilik odada konaklayabilirler.

Sunulan Programlar

  • Academic English (AE2, AE3, AE4): Avustralya’da lisans veya yüksek lisans eğitimi almayı düşünen öğrencilerin tercih etmesi gereken programdır. AE2 programında yükseköğrenim için foundation yılına hazırlık dersleri verilir, AE3 programı TAFE ya da mesleki okullar için hazırlık sağlar ve AE4 programı lisans eğitimi için hazırlık sağlar. Haftada 22,5 saat ders verilir. En az IELTS 4,5 puanı gereklidir. Her seviye 8 hafta sürmektedir.
  • General English (Day) (1-52 Hafta): Haftada 22,5 saat ders görülür. 18 yaşından itibaren kayıt olunabilir.
  • General English (Evening) (1-52 Hafta): Haftada 20 saat ders görülür. 18 yaşından itibaren kayıt olunabilir. Dersler 16.30 – 20.50 saatleri arasındadır.
  • IELTS Preparation (4-8-12 Hafta): Haftada 22,5 saat ders görülür. 18 yaşından itibaren kayıt olunabilir. Programa direkt kayıt için en az 5,0 IELTS skoruna sahip olmak gerekir.
    High School Preparation (1-52 Hafta): Haftada 22,5 saat ders görülür. En az Lower Elementary düzeyde İngilizce bilmek gereklidir. Programa kayıt için en az 13 en fazla 17 yaşında olmak gerekir.
  • Junior Holiday (1-6 Hafta): Haftada 22,5 saat ders görülür. Temmuz ve Ağustos aylarında gidilebilir. En az 13, en fazla 17 yaşında olmak gerekir. Haftada 4 gün İngilizce dersi alınır, 1 tam gün gezi ve Cumartesileri opsiyonel kültür gezileri vardır.
  • University Pathway: ELS Sydney şubesinde Akademik İngilizce programında dil eğitimi alan ve başarıyla tamamlayan öğrenciler, kurumun anlaşmalı olduğu 40’tan fazla Üniversite, TAFE ve kolejlere doğrudan geçiş hakkına sahiptirler.

[Best_Wordpress_Gallery id=”2″ gal_title=”els-sydney”]